Pillar İmplant Ameliyatı

Basit ve minimal bir operasyonla horlama ve uyku apnesini engelleyici bir tedavi yöntemidir. Diğer cerrahi yöntemlerden daha az acı veren bir yöntemdir. Kısa ve tek bir müdahele ile tamamlanabilir. 1-2 gün sonra aktivite ve diyet kısıtmasına gerek kalmaz.

FDA ve CE onaylıdır. 50 yıldan  bu yana dikiş materyali olarak kullanılan, vücut içinde kalabilen, alerjik etkisi olmayan tibbi materyallerden örgülü olarak belirli kalınlıkta üretilmektedir.  Doku içine yerleştiridiği için görünmeyecek ve konuşurken, yutkunurken rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. 

Pillar yöntemi uyku apnesı ve horlamada  sıklıkla sarkmış  ve  şişmiş  olan yumuşak damakta   kullanılmaktadır. Bu  yöntemde  üç adet özel örgülü çubuk şeklindeki  malzeme  özel bir apareyle horlamaya neden olan titreşimi aza indirmek ve hava yolunun kollabe olmasını önlemek için yumuşak damağa yerleştirilmektedir. Bu örgü çubuklar yumuşak damağa yapısal bir destek verir. Daha sonra bunların etrafında oluşan   vucudun doğal  fibröz doku  İLE yumuşak damaktaki sarkıklık daha azalır gerginleşir.

Uygun olgularda  klinik olarak  sonuçları diğer agresif cerrahi uygulamalara göre  daha az olmakla  beraber hastaların bir çoğu  belirgin bir şekilde horlamanın azaldıgını  gün içerisindeki oluşan uyku halinden uzaklaştıklarını belirtmektedir. Klinik araştırmalarda yumuşak damak kökenli horlamaya   etkili olduğu  belirlenmiştir. Ancak  uyku apnesine  etkisi tartışmalıdır. 

VALE HİZMETİ ÜCRETLİDİR.
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)